הטכנולוגיה ממתינה לקאמבק

רינת אשכנזי, מנהלת מחקר מדדים בקסם קרנות .ETF | מדור יועצים אפליקציית TheMarker

18.4.21

 

מניות הטכנולוגיה מתקשות להתרגל למעמדן החדש – כענף שמפגר אחר שאר הענפים ב-S&P500. במשך שנים הן היו הפייבוריטיות הבלתי מעורערות של השוק, אך ב-2021 הסביבה התומכת השתנתה לרעתן. ענפי הפיננסים והתעשיה, למשל, פרצו קדימה, בעוד שהטכנולוגיה נותרה מאחור. בשווקים ממתינים לראות האם עונת הדוחות הקרובה תסייע לענף לחזור לקדמת הבמה, אם כי רמת המכפילה הגבוהה יחסית עדיין יכולה להוות מכשול.

כרגיל, גם ב-2021 ענף הטכנולוגיה צפוי לרשום צמיחה חזקה במכירות וברווחים. מה ששונה הפעם הוא שגם בשאר הענפים צפויה השנה צמיחה מרשימה, אולי אף מרשימה יותר. הסיבה לכך היא טכנית, הרי ששיעור הצמיחה מחושב על בסיס שנתי, כלומר בהשוואה ל-2020, שנה בה מרבית הענפים, למעט הטכנולוגיה, היו מושבתים.

 

ברבעון הראשון של 2021 חברות הטכנולוגיה צפויות לרשום גידול של 16% בהכנסות, אולם בהמשך השנה הקצב הזה צפוי להתמתן בהדרגה כשברבעון הרביעי הוא כבר צפוי לעמוד על כ-5.6%. בגזרת הרווחים, ל-2021 צפוי גידול של 22%, אומנם מהיר, אך איטי יותר ביחס לענפים כמו צריכה מחזורית, פיננסים, תעשיה וחומרי גלם.

 

 

בעוד שהמשקיעים “הדוביים” מתמקדים במכפילים, המשקיעים “השוריים” סבורים כי הסיפור הפונדמנטלי, של המהפכה הדיגיטלית, קצת הלך לאיבוד ברעש של משבר הקורונה. לתפיסתם, פוטנציאל הצמיחה לטווח הארוך, די בקרוב ישוב להיות הגורם הדומיננטי שיכריע בעיניין הביקושים למניות הטכנולוגיה. גישה אופטימית גורסת כי רוח גבית תשוב.

 

המידע המוצג מסופק ע”י קבוצת קסם (להלן: “קסם”) מקבוצת אקסלנס השקעות בע”מ (להלן: “אקסלנס”) כשירות לקוראים למטרות אינפורמציה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. אין לראות באמור הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים הקשורים למידע המוצג. אין לראות באמור מידע שלם וממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. לחברות מקבוצת אקסלנס וקסם יש עניין במידע המוצג. המידע האמור מבוסס על הנחות ועשוי להשתנות מעת לעת. במידע עשויים ליפול טעויות וכן לחול שינויי שוק. הנתונים נכונים למועד פרסומם.