המשקיעים הקטנים לוקחים הפסקה ממסחר

רינת אשכנזי, מנהלת מחלקת מחקר מדדים בקסם קרנות .ETF | מדור יועצים אפליקציית TheMarker

4.4.21

 

 

בשוק ההון מזהים שינוי מגמה בקרב המשקיעים הקמעונאיים – נראה כי לאחרונה התאבון שלהם למסחר בשוק ההון הולך ופוחת ובמקום זה, הם חוזרים לשגרת הרכישות של מוצרים ושירותים "ממשיים", אלו שבדרך כלל זוכים לביקוש בעונת החגים. סוכנויות הרכב, נדל"ן ונסיעות מדווחים על התעוררות ניכרת בהתעניינות הציבור.

לפי הדיווחים של Vanda Research, נפח המסחר של המשקיעים הקמעונאיים ירד ב-21 הימים האחרונים בכ-20%, זאת מהשיא שנרשם בחודש פברואר (כ-1.2 מיליארד דולר ליום). בין הגורמים ל"התקררות" מונים בשווקים את ההקלות בסגרים והחזרה ההדרגתית לשגרה, את העיכוב בקבלת הצ'קים שצפויים להגיע במסגרת חבילת התמריצים של ביידן וגם ההבנה כי המניות בשוק ההון מכירות גם את הדרך למטה, לא רק למעלה.

חלקים שונים של שוק המניות, שנהנו עד כה מביקוש מוגבר מצד המשקיעים, סבלו לאחרונה מירידות על רקע הציפיות לעליית התשואות בשוק האג"ח וכן, נוכח השינוי הנראה בהעדפות ענפיות (פחות טכנולוגיה, יותר ענפים שרגישים לצמיחה).על אף השינוי בטעמי המשקיעים הקטנים, סך הסנטימנט כלפי שוק ההון ממשיך להיות חיובי – תנועת הכספים לקרנות מנייתיות הגיעה לשיא באמצע חודש מרץ, כאשר ארה"ב נהנתה מחלק הארי של הביקושים.

המידע המוצג מסופק ע”י קבוצת קסם (להלן: "קסם") מקבוצת אקסלנס השקעות בע”מ (להלן: "אקסלנס") כשירות לקוראים למטרות אינפורמציה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. אין לראות באמור הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים הקשורים למידע המוצג. אין לראות באמור מידע שלם וממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. לחברות מקבוצת אקסלנס וקסם יש עניין במידע המוצג. המידע האמור מבוסס על הנחות ועשוי להשתנות מעת לעת. במידע עשויים ליפול טעויות וכן לחול שינויי שוק. הנתונים נכונים למועד פרסומם.