והנה הן חוזרות – מניות האינטרנט והטכנולוגיה שוב אהודות

רינת אשכנזי, מנהלת מחקר מדדים בקסם קרנות .ETF 

14.7.21 – TheMarker

נראה כי, המשקיעים חזרו להשקיע במניות הטכנולוגיה והאינטרנט הגדולות. ירידת תשואות ה- Treasuries בארה”ב והתפרצות וריאנט ה-“דלתא” החזירה את המשקיעים למניות הצמיחה כשמניות הטכנולוגיה הן הנציגות “הקלאסיות” של סגמנט זה. בד בבד עם זרימת הכספים למדדים הרלוונטיים, חזרה גם שאלת התמחור. שוב השחקנים שואלים את עצמם האם התמחור של המניות הגדולות בתחום הטכנולוגיה הינו יקר מידי ולא מתיישב עם הנתונים הכלכליים.

ב- Morgan Stanley Wealth Managementמציינים כי מכפיל המכירות (price-to-sales ratio) עומד היום על כ-7.4, אשר זהה לרמה שבפעם האחרונה נראתה בבועת הדוט.קום. ב- Morgan Stanley רואים רוח נגדית שמגיעה מהתייקרות העלויות, מהדולר החלש, מהגברת התחרות ובעיקר מהרגולציה. כל אלו הופכים את רווחיות הענף לרגישה ומעלים את רמת הסיכון.

 

5 החברות הגדולות לפי שווי שוק (FAAMG)הציגו ביצועי יתר ביחס ל-S&P500 מאז יוני 2021 והוסיפו יותר מטריליון $ לשווי השוק שלהן (מצרפי). התפתחות זו שיקפה את החששות כי פתיחת העסקים עלולה להתמהמה, מה שהוריד את התשואות ה-Treasuries מכ-1.7% לכ-1.3%. משקיעים סבורים כי עליית תשואות ה-Treasuries, במידה ותתרחש, צפויה להפוך את התמחור של חברות הטכנולוגיה ליותר ויותר “מושך”.

 

 

בעוד שתמונת הטווח הקצר יכולה להיות הפכפכה, במבט על הטווח הארוך, אמון המשקיעים בטכנולוגיה נותר להיות גבוה ויציב. כך לפי הפעילים בוול סטריט: “בסביבה עם אינפלציית השכר ולחץ משוק הסחורות, משקיעים יחפשו חברות שיוכלו לעמוד בכל האטת צמיחה. חברות גדולות בענף הטכנולוגיה הן חוד החנית של החברות מהסוג הזה. יכולתן להפגין חוסן במהלך האטה גלובלית, טובה יותר מכל חברה אחרת מענף אחר”.

משקיעים מקווים לקבל גיבוי לאופטימיות שלהם מתוך הדוחות שיתפרסמו בשבועות הקרובים. בהתאם להערכות, 5 ענקיות הטכנולוגיה צפויות להציג גידול מרשים במכירות של בין כ-30% לכ- 50% בשורת המכירות לעומת כ-19% ב-S&P500. כך, לפי בית השקעות Treasury Partners: “חייבים להחזיק אותן לטווח הארוך. יש לך צמיחה מואצת בהכנסות, בין אם זה בענן או בחיפוש או במסחר מקוון. יש לך כמויות אדירות של הוצאות על הון שמתבצעות מדי שנה שמובילות להזדמנויות עסקיות חדשות והרבה מאוד דגש על חדשנות.”

 

המידע המוצג מסופק ע”י קבוצת קסם (להלן: “קסם”) מקבוצת אקסלנס השקעות בע”מ (להלן: “אקסלנס”) כשירות לקוראים למטרות אינפורמציה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. אין לראות באמור הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים הקשורים למידע המוצג. אין לראות באמור מידע שלם וממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. לחברות מקבוצת אקסלנס וקסם יש עניין במידע המוצג. המידע האמור מבוסס על הנחות ועשוי להשתנות מעת לעת. במידע עשויים ליפול טעויות וכן לחול שינויי שוק. הנתונים נכונים למועד פרסומם.