בורסה חדשה נולדה | נשיא סין הודיע על הקמת בורסה לעסקים קטנים

רינת אשכנזי מנהלת מחקר מדדים בקסם קרנות ETF.

 

סין צפויה להקים בורסה חדשה בבייג'ין כחלק מהניסיון לתמוך בצמיחת עסקים קטנים ובינוניים ועבור פיתוח שוקי ההון שלה. שי ג'ינפינג, נשיא סין, אמר ביום חמישי האחרון ביריד הסחר הבינלאומי כי הבורסה החדשה בבירה צפויה להיות הפלטפורמה העיקרית כדי לשרת "חברות קטנות ובינוניות מוכוונות חדשנות".

 

ההכרזה הייתה צעד חשוב נוסף בקמפיין ארוך שנים לפיתוח שוק ההון היבשתי שלה (onshore). המיקוד ב-onshore על חשבון offshore התחדד בחודשים האחרונים על רקע שלל של מהלכים רגולטוריים כנגד ענקיות סיניות הרשומות למסחר בחו"ל, מה שהטיל ספק כבד לגבי עתיד החברות הסיניות בוול סטריט.

 

ממשלת שי העבירה לאחרונה שורה של רפורמות רגולטוריות שטלטלו את העסקים הסיניים. תחילה, הזרקור הופנה אל ענף הפינטק ואל חברות שנחשדו במדיניות אנטי-תחרותית. מאוחר יותר, הרשימה הורחבה לסקטורים נוספים, כגון חינוך, משחקים, הסעות ואספקת מזון. המשקיעים רואים בהשקת בורסה חדשה התפתחות חיובית – מחויבות לצמיחה ארוכת טווח ותמיכה בחדשנות ובתחרות. הממשל מאותת כי במידה והעסקים שפועלים בניגוד ליעד "עושר לכולם" יסבלו, אותם עסקים שפועלים בהתאם למטרות ארוכות טווח – יזכו לתמיכה ממשלתית נדיבה.

 

"להיות רשום למסחר בבורסה מקומית משמע ליהנות מחבילה נאה של פריבילגיות, כגון שלל של תמריצים כלכליים פוטנציאליים, הטבות בקבלת הלוואות, ריבית אטרקטיביות, טיפוח העניין מצד המשקיעים הקמעונאיים וכן, שלל של התבטאויות חיוביות בתקשורת" – כך לפי מנהלי ההשקעות ב-China Renaissance. "המנהיג הציג כעת בורסה בעלת מאפיינים סינים אשר צפויה להתאים למציאות החדשה וזה מעניין. ציבור המשקיעים ממתין להבהרות", הוסיפו בבית ההשקעות.

 

המידע המוצג מסופק ע”י קבוצת קסם (להלן: "קסם") מקבוצת אקסלנס השקעות בע”מ (להלן: "אקסלנס") כשירות לקוראים למטרות אינפורמציה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. אין לראות באמור הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים הקשורים למידע המוצג. אין לראות באמור מידע שלם וממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. לחברות מקבוצת אקסלנס וקסם יש עניין במידע המוצג. המידע האמור מבוסס על הנחות ועשוי להשתנות מעת לעת. במידע עשויים ליפול טעויות וכן לחול שינויי שוק. הנתונים נכונים למועד פרסומם.