שבוע חזק ל-Treasuries

שוק ה-Treasuries רשם את השבוע החזק ביותר בשנה, זאת אף על פי שסביבת האינפלציה ממשיכה להתחמם. ניתן לראות כי תשואות ה-Treasuries ל-10 שנים ירדו בכעשירית האחוז וכעת נסחרות בשיעור שנע סביב 1.45 אחוזים. ברקע התפתחות זו, עמדה ירידה מסוימת בציפיות האינפלציה ל-10 שנים אשר ירדה בשבוע החולף בכ-0.08 אחוז והוביל אותה לכ-2.34 אחוזים. באמצע חודש מאי 2021 עמדו הציפיות בשיא שלא נצפה מאז 2013 – כ-2.54 אחוזים. תשואת ה-Treasuries עלו אז יחד איתן לכ-1.7%.

ההתקררות בציפיות האינפלציה התרחשה למרות שמדד המחירים לצרכן הראה כי בחודש יוני 2021 המחירים עלו בכ-5 אחוזים, הרחק מהיעד של 2 אחוזים. אחד ההסברים האפשריים לסתירה זו הינו רצון המשקיעים להאמין למנטרה של הפדרל רזרב אשר גורסת כי ההאצה הנוכחית בקצב האינפלציה הינה תופעה זמנית והיא תחלוף בד בבד עם חזרת המשק האמריקאי לשגרה.

 

במקביל, בשווקים קיימים גם הסברים חלופיים. חלק משחקני שוק ה-Treasuries סבורים כי קובעי המדיניות לא יצליחו להתעלם מסביבת האינפלציה החדשה ויאלצו “לקפל” את הרכישות בשוק האג”ח מוקדם מהצפוי. בנוסף, מגמה זו ככל הנראה התעצמה נוכח תופעת ה-short squeeze, אותו גידול בביקושים שנוצר אחרי שמשקיעים רבים הימרו נגד ה- Treasuries בעוד שהשוק נע לרעתם (עקב כך הם נאלצו לרכוש אג”ח כדי לסגור פוזיציות short). לטענתם של משקיעים רבים דווקא ירידת התשואות היא תופעה זמנית וקצב האינפלציה צפוי להמשיך להפתיע בעוצמתו.

 

 

המידע המוצג מסופק ע”י קבוצת קסם (להלן: “קסם”) מקבוצת אקסלנס השקעות בע”מ (להלן: “אקסלנס”) כשירות לקוראים למטרות אינפורמציה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות או שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם ואין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. אין לראות באמור הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסים הקשורים למידע המוצג. אין לראות באמור מידע שלם וממצה של כל ההיבטים הכרוכים בנושא. לחברות מקבוצת אקסלנס וקסם יש עניין במידע המוצג. המידע האמור מבוסס על הנחות ועשוי להשתנות מעת לעת. במידע עשויים ליפול טעויות וכן לחול שינויי שוק. הנתונים נכונים למועד פרסומם.